Preloader icon

İnterstisyel Sistit Tedavisi

İnterstisyel sistit, sıklıkla mesane, pelvis ve karın bölgesinde olan ağrı ile karakterize kronik bir sistit türüdür. Bu nedenle ağrılı mesane sendromu, mesane ağrı sendromu da denilir. Ağrının ön planda olduğu bu sistit türünde, alt üriner sistem semptomları da eşlik eder. Gece ve gündüz görülen, mesanenin dolmasıyla oluşan ağrı, boşalmasıyla rahatlama, sık idrara çıkma ve sıkışma hissi semptomlarına dayalı klinik bir durumdur.  İnterstisyel sistitte tespit edilebilen bir bakteri, virüs vs gibi bir patojen yoktur.

İnterstisyel sistitin neden ve nasıl oluştuğu henüz ortaya konulamamıştır. Ülseratif ve ülseratif olmayan interstisyel sistit tipleri olduğu bilinmektedir. Bu nedenle tedaviler de bulgulara göre uygulanmaktadır.

Interstisyel Sistit olanların yaklaşık %90’ı kadındır. İnterstisyel sistit erişkin kadınların % 3-6’sında , erkeklerin de yaklaşık % 1,3’ünde görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM

Ürolojik hastalıklar hakkında sormak istediklerin için bizimle iletişime geçebilirsin.

Özel Aile Hastanesi

Bahçelievler Merkez, Bahçelievler Mh Talatpaşa Bulv, Begonyalı Sokağı No:7 D:9, 34180 Bahçelievler/İstanbul

mehmetnuribodakci

İnstagram

532 704 28 65

PAZARTESİ

08:00 – 17:00

salı

08:00 – 17:00

çarşamba

08:00 – 17:00

perşembe

08:00 – 17:00

cuma

08:00 – 17:00

Design by Ramazan CAN © 2019. Tüm Hakları Saklıdır

Bu sitede yer alan bilgilerin her biri bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede anlatılan hiçbir tedavi yöntemini doktor kontrolü dışında uygulamayınız. Aksi takdirde oluşacak herhangi bir problemden hiçbir şekilde site yönetimi ve mehmetnuribodakci.com sorumlu değildir.