Preloader icon

Mesane taşı tedavisinde bilimsel tanı yöntemleri, kişiye özel nedene yönelik ileri teknoloji tedavi yöntemleri, kalıcı sonuçlar.

Mesane taşı, mesanede oluşan taş kitlelerdir. Çoğunlukla mesanede oluşup büyürler. Nadiren, mesaneye düşen bir üreter taşı, dışarı atılamazsa mesanede kalır. Genel olarak, idrarın tam boşaltılamadığı benign prostat hiperplazisi, mesanenin çıkım darlıkları, doğumsal bir üriner sistem anomalisi, mesanede boşalma bozukluğu oluşturan nörolojik hastalıklar ve bazen kronik sistit sonucunda mesane taşları oluşabilir.

Mesanedeki idrar yoğunlaştığında idrardaki mineraller önce kristalleşir ve bir araya gelerek büyüyerek mesane taşlarını oluşturur.

Mesane taşları 50 yaşın üzerinde ve erkeklerde daha sık görülür. Çocuklarda ve gençlerde ise mesane taşı oluşumu nedeni genellikle doğumsal kaynaklıdır. Kadınlarda bir mesane anomalisi eşlik etmiyorsa daha nadir görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM

Ürolojik hastalıklar hakkında sormak istediklerin için bizimle iletişime geçebilirsin.

Özel Aile Hastanesi

Bahçelievler Merkez, Bahçelievler Mh Talatpaşa Bulv, Begonyalı Sokağı No:7 D:9, 34180 Bahçelievler/İstanbul

mehmetnuribodakci

İnstagram

532 704 28 65

PAZARTESİ

08:00 – 17:00

salı

08:00 – 17:00

çarşamba

08:00 – 17:00

perşembe

08:00 – 17:00

cuma

08:00 – 17:00

Design by Ramazan CAN © 2019. Tüm Hakları Saklıdır

Bu sitede yer alan bilgilerin her biri bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede anlatılan hiçbir tedavi yöntemini doktor kontrolü dışında uygulamayınız. Aksi takdirde oluşacak herhangi bir problemden hiçbir şekilde site yönetimi ve mehmetnuribodakci.com sorumlu değildir.