Preloader icon

Orşit tedavisi için Türkiye’de ilk kez kliniğimizde uygulanan yöntemler, yüksek hasta memnuniyeti ve kesin çözümler

Orşit, testis dokusunun bakteri ve virüs nedeniyle oluşan iltihabi hastalığı olup, bebeklik ve çocukluk yaşlarında kabakulak hastalığıyla ilişkili olarak, bir ya da iki testiste birden görülebilmektedir. Gençlik döneminde orşitin en sık nedeni cinsel yolla bulaşan özellikle üretritin testise ilerlemesi iken, ilerleyen yaşlarda sıklıkla prostat hastalıkları nedeniyle mesanenin boşalması sorunlarının neden olduğu idrar yolu enfeksiyonlarının testise ilerlemesidir.

Testiste ve sıklıkla epididimde şişme, ağrı ve ciltte kızarma ile kendini göstermektedir. Belirtiler fark edildiğinde acil olarak tanı ve tedavi sürecine girilmelidir.

Kabakulak kaynaklı orşit nadir görülür. Fakat, çok önemli bir kısırlık nedenidir. Kabakulak orşitinde testislerdeki ağrı ve şişlik parotit başlangıcından 4-6 gün sonra başlar, vakaların %70’i tek taraflıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLETİŞİM

Ürolojik hastalıklar hakkında sormak istediklerin için bizimle iletişime geçebilirsin.

Özel Aile Hastanesi

Bahçelievler Merkez, Bahçelievler Mh Talatpaşa Bulv, Begonyalı Sokağı No:7 D:9, 34180 Bahçelievler/İstanbul

mehmetnuribodakci

İnstagram

532 704 28 65

PAZARTESİ

08:00 – 17:00

salı

08:00 – 17:00

çarşamba

08:00 – 17:00

perşembe

08:00 – 17:00

cuma

08:00 – 17:00

Design by Ramazan CAN © 2019. Tüm Hakları Saklıdır

Bu sitede yer alan bilgilerin her biri bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede anlatılan hiçbir tedavi yöntemini doktor kontrolü dışında uygulamayınız. Aksi takdirde oluşacak herhangi bir problemden hiçbir şekilde site yönetimi ve mehmetnuribodakci.com sorumlu değildir.